Грчевски го објави списокот на повикани ракометарки за средбите со Велика Британија

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Кристијан Грчевски денеска го објави списокот на повикани ракометарки за претстојната ЕХФ женска недела во месец ноември во која Македонија ќе одигра две средби против Велика Британија.

Истите ќе бидат од затворен тип и нашата репрезентација ќе настапи во комбиниран состав од ракометарки кои настапуваат во домашното првенство.

Собирот е закажан за 20 ноември во 12 часот во хотелот „Континентал“ во Скопје.

Се вчитува...