Гвардиола го носи Серхио Роберто од Барселона

Манчестер сити во летниот преоден рок ќе се засили со десниот бек на Барселона, Серхио Роберто.

Како што пренесува каталонски „Спорт“, Пеп Гвардиола е цврсто решен во своите редови да го донесе крилниот дефанзивец на Барселона.

Сити сака да ја засили конкуренцијата на таа позиција, а Гвардиола го гледа Роберто како поливалентен играч кој може да одговори на неколку позиции во тимот.

Се вчитува...