Нурмагомедов и Диаз се „судрија“ надвор од октагонот (ВИДЕО)

Покрај одличните борби синоќа на УФЦ спектаклот во Лас Вегас, навивачите во салата беа сведоци и на жесток вербален судир меѓу Хабиб Нурмагомедов и Нејт Диаз кој лесно можеше да премине во физичка пресметка.

Минувајќи покрај Дагестанецот, Диаз му дофрли навредливи зборови успевајќи да го испровоцира на што Хабиб не остана рамнодушен веднаш насочувајќи се на физичка пресметка. Сепак, лицата околу нив спречија да дојде до посериозен судир.

За Нурмагомедов и за Диаз веќе се најавува меѓусебна борба, но во октагонот. А, не надвор од него…

 

Се вчитува...