Хрват нокаутираше судија, па и самиот заврши на подот (ВИДЕО)

Хрватскиот кик-боксер Антонио Плазибат доживеа пораз во Ротердам во рамките на спектаклот „Глори Колишн 5“.

Борбата против борецот од Нигерија Тарик Осар ја следеше и делегацијата на хрватската фудбалска репрезентација која од 21 часот го игра финалето во Лигата на нации со Шпанија.

Плазибат беше проектиран како херој на денот, но тој се покажа како најголемиот губитник, пишуваат тамошните медиуми.

„Се чувствувам како гом*о. И кажав на девојката пред ова – или ќе бидам крал во Хрватска или ќе бидам кловн. Испаднав дека сум будала“, беше разочаран Плазибат.

Се вчитува...