И Горан Пандев се вакцинираше (ФОТО)

Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев на социјалните мрежи сподели фотографија на која информираше дека се вакцинирал против коронавирус.

Горан Пандев се вакцинираше како би можел по примената доза на ревакцина да биде подготвен за стартот на новата сезона во Серија А.

Се вчитува...