И Медведев разбиен во Рим – Убедлив пораз од Американецот Пол!

По Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, и Русинот Данил Медведев го заврши својот настап на АТП Мастерсот во Рим откако убедливо загуби во осминафиналето од Американецот Томи Пол.

Американскиот тенисер лесно и убедливо го совлада четвртиот светски тенисер со 6-1 и 6-4 по само еден час и 14 минути игра.

Пол во четвртфиналето ќе игра против Хуберт Хуркач кој претходно го елиминираше Рафаел Надал.

Во четвртфиналето се пласираше и Александер Зверев кој со 6-2 и 7-5 го победи Португалецот Боргес.

Се вчитува...