И тоа го видовме – „паненка“ од слободен удар (ВИДЕО)

Уште една мајсторија на фудбалските терени… Овој пат од Мексико каде на мечот Сантош Лагуна – Атлас (3-1) запишан извонреден погодок од слободен удар.

Парагваецот Освалдо Мартинез се одлучи слободниот удар од 18 метри да го реализира на ретко виден начин – со „паненка“… И, не погреши!

Се вчитува...