Иџе најбрз на првата трка во Португалија

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе победи на првата трка на патеката Рампа дал Фапера во Португалија.

Тој триумфираше во првата трка на убедлив начин и од првото место ја очекува и втората која ќе биде денеска.

Стефановски е дел од ЕХЦ шампионатот кој се вози под капата на ФИА, а ова е втора трка сезонава.

 

Се вчитува...