Иџе Стефановски не ја заврши втората трка во Имола поради скината гума (ФОТО)

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе не ја заврши втората трка на Имола во рамки на ТЦР-шампионатот.

Иако вчера стигна до второто место на првата трка, Стефановски денеска предвреме ја заврпи трката поради скината гума.

 

Се вчитува...