Иџе триумфално во Португалија во ЕХЦ шампионатот

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе стигна до победата на втората трка во шампионатот во ридско брдски патеки која денеска се возеше на патеката Рампа дал Фапера во Португалија.

Иџе доминанто стигна до победата откако на убедлив начин триумфираше на двете трки и ја остави конкуренцијата далеку зад себе. ЕХЦ шампионатот е под капата на Светската автомото федерација ФИА.

Се вчитува...