Новите дресови на Интер изгледаат фантастично (ВИДЕО)

Интер полека се подготвува за новата сезона во Серија А. Клубот од „Џузепе Меаца“ го претставиот домашен дрес за сезоната 2020/2021. Калчолигашот традиционално ги има едни од најубавите дресови во светот, а овојпат отидоа и чекор подалеку.

„Најки“ го подготви дизајнот кој ги воодушеви навивачите и стандардните „плаво-црни“ линии на дресовите се сега малку различни.

 

Се вчитува...