Интересна илустрација: Егоцентрикот Роналдо, лидерот Ибрахимовиќ и „магарето“ – Меси!? (ФОТО)

На интересен начин, преку илустрација, италијанската „Газета“ се одлучи да прикаже која улога во своите клубови, во суштина, ја носат едни од најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Златан Ибрахимовиќ.

Роналдо, прикажан од себичниот, егоцентричен, агол поставувајќи се себе си во центарот на вниманието додека останатите, главно, мора да одработуваат за тимот.

Златан Ибрахомиќ, пак, издвоен како лидер-двигател на составот на Милан.

А, на крај, Лионел Меси, како еден вид „магаре“ кое сам го носи целиот товар на патот кон успехот на Барселона.

Дали е тоа баш така одлучете сами!

Се вчитува...