Јаковска тргна со гол во дресот на Бешикташ

Македонската фудбалска репрезентативка Ели Јаковска имаше одличен старт во дресот на Бешикташ, откако веќе на првиот натпревар за новиот клуб таа успеа да се запише меѓу стрелците.

Бешикташ на стартот од сезоната во турското првенство гостуваше на Амед Спортиф и триумфираше со убедливи 0-5, а Јаковска го постигна вториот гол за својата екипа.

Оваа фудбалерка лани настапуваше за српскиот првак Спартак Суботица, каде добрите игри и донесоа трансфер во редовите на Бешикташ.

Се вчитува...