Јовановска е прво засилување за ЖФК Истатов

Македонската фудбалска репрезентативка Александра Јовановска е првото засилување за новата сезона на ЖФК Истатов . 18-годишната Јовановска го напушти Борец, клуб во која ја почна својата кариера и премина во тимот од Дојдран.

Минатата сезона со велешани, Јовановска заврши на шестото место во првенството и играше полуфинале на Купот.

Јовановска пристигна во Истатов како прво ново име за следната сезона.

Се вчитува...