Јунајтед може да победи само доколку Бруно од втора шутира пенал (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед повторно одигра мизерен натпревар сезонава во кој само поради среќа успеа да ги освои трите бода. „Црвените-ѓаволи“ го совладаа најлошиот клуб во лигата Вест Бромвич Албион и тоа со минимални 1-0.

Трагедијата да биде уште поголема повторно стрелец на голот беше Бруно Фернандеш од пенал и тоа откако првиот пат го промаши, но беше повторен бидејќи голманот на гостите беше излезен во моментот на шутот на Португалецот.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...