Кабиб полуде на веста за нова борба против Мекгрегор – Тука јас одлучувам, а не…

ММА фановите ширум светот беа воодушевени околу одлуката на првиот човек на организацијата Ден Вајт да Конор Мегрегор повторно добие шанса да се бори за титулата светски шампион во лесна категорија.

Вајт јасно порача дека доколку Ирецот победи во мечот со Доналд Черонем ќе добие шанса повторно да се бори против Нурмагомедов. Ваквите зборови не му се допаднаа на Кабиб на кого не му паѓа на памет повторно да се бори со Конор.

„Чероне е втора лига. Во последните настапи загуби седум или осум пати. Не е важно кој ќе победи во тој меч. Нелогично ми е Ден да кажува кој ќе ме предизвика. Јас одлучувам со кого ќе се борам, а не тој“, изјави Кабиб. 

Се вчитува...