Како беше создаден Хабиб – На почетокот противниците ги нокаутираше со глава (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов веројатно е најдобриот УФЦ борач во историјата на спортот. Тој по 29 победа во низа одлучи да стави крај на богатата кариера, но се поголеми се шпекулациите дека ќе се врати да изработи уште една борба, како последна желба за татко му кој сакал неговиот син да ја заврши кариерата со 30 победи.

Се појави видео од раните години на одличниот борец пред да потпише договор со УФЦ. Неговите борби и во тоа време биле навистина брутални, а тој ги нокаутриал противниците со глава.

 

Се вчитува...