Како изгледаа претепаните хулигани во Белград (ВИДЕО)

Се појави нова видео-снимка од тунелот на стадионот на Партизан, на која се гледаат претепаните хулигани кои беа учесници во жестоката пресметка на трибината на „Гробарите“ на последното вечно дерби со Црвена Звезда. Навивачите на Партизан се степаа за превласт на Јужната трибина, а имаше и платеници од Хрватска, Бугарија, Македонија и Србија. Најдебелиот крај го извлекоа Хрватите…

Ексклузивното видео го објави српскиот „Телеграф“

Се вчитува...