Кике Сетиен останува на клупата на Барселона и следната сезона

Кике Сетиен и следната сезона ќе седи на клупата на Барселона, потврди претседателот на клубот Жозеп Бартомеу. Искусниот тренер во јануари годинава го наследи Ернесто Валверде, но со игрите не ги исполни очекувањата на навивачите на Каталонците.

„Сетиен ќе ја води екипата во Лигата на шампионите. Негова намера е да го води тимот и следната сезона, а наша обврска е да се држиме до договорот кој го потпишавме“, изјави Бартомеу. 

 

Се вчитува...