Кога наставник по физичко ти е „Кро коп“ тоа мора да биде тежок час (ВИДЕО)

Легендарниот хрватски кик-боксер Мирко Филиповиќ ужива во карантинот со својот син. Тој на социјалните мрежи објавува видеа каде заедно тренираат. Младото момче часовите по физичко ги замени со домашни тренери со својот татко. Очигледно воопшто не е лесно кога наставник по физичко ти е популарниот „Кро коп“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Filipović (@crocop1009) on

Се вчитува...