Кога нема публика тука се колегите – Хигинс со максимален брејк, шоуто го украдоа Селби и Трамп (ВИДЕО)

Џон Хигинс во снукер Лигата на шампионите на мечот против Карен Вилсон стигна до 11 максимален брејк во кариерата. Поради пандемијата од коронавирусот во салата каде што се одржува турнирот нема присуство на публика, но тука беа на втората маса Марк Селби и Џад Трамп кои максимално еуфорично го поздравија овој учинок на неверојатниот Шкот.

 

Се вчитува...