Комити ја прославија титулата на ФК Вардар (ФОТО)

Вардар ја заслужи 12. титула откако создаде огромна бодовна предност во прекинатото првенство во Првата лига на Македонија. Иако вардарци се уште не го добиле пехарот, навивачката група Комити одлучи да ја прослави титулата. Пиротехничките елементи беа во преден план во Градски парк.

Се вчитува...