Костадинов асистент во ремито на Ружомберок

Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов со асистенција учествуваше во ремито (1-1) на Ружомберок против Сеница во плеј-аут разигрувањето од шампионатот на Словачка.

Ружомберок дојде до предност од 1-0 со голот на Масло во 17. минута, а на асистенција на Костадионов.

Гостите дојдоа до бод благодарение на голот на Костал во 36. минута.

 

Се вчитува...