Костиќ воодушевен од трансферот во Торино: Лесно е да кажете „да“ на „Старата дама“

Репрезентативецот на Србија, Филип Костиќ призна дека е воодушевен од трансферот во Јувентус, па упати само комплименти до италијанскиот гигант. Тој по четири години го напушти Ајнтрахт и се реши Италија да биде негова нова дестинација.

Србинот се обврза на договор до 2026 година.

„Лесно е да се каже „да“ на Јуве. Дадов се од себе и напорно работев. Затоа мислам дека заслужив да дојдам во ваков клуб. Кога таков гигант е заинтересиран за вас, заминувањето секогаш е вистинска одлука“, изјави Костиќ за официјалниот сајт на Јувентус.

Филип откри и дека веќе разговарал со неговиот сонародник Душан Влаховиќ.

„Разговаравме, среќен сум што ќе бидеме заедно. Тој е еден од најдобрите напаѓачи и одлично е да се игра со него во ист тим“, потенцираше српскиот фудбалер.

 

 

Се вчитува...