Крстаноска се враќа во ЖФК Истатов

Една од најдобрите македонски фудбалерки, Симона Крстаноска повторно ќе го облече дресот на ЖФК СЦ Истатов кој го носеше пред отпочнувањето на интернационалната кариера.

21-годишната Крстаноска во СЦ Истатов доаѓа од редовите на Олимпија Љубљана каде настапуваше изминатава година. Претходно во својата кариера има настапи и за Спартак Суботица.

„Со ангажманот на одличната македонска репрезентативка со меѓународно искуство тимот уште повеќе добива на квалитет и искуство потребно во битката на двата фронта во пролетниот дел од првенството“ – соопштија од ЖФК СЦ Истатов.

Се вчитува...