ЛЕГЕНДА: Аријан Адеми со златни букви ќе биде испишан во историјата на Динамо (ФОТО)

Македонскиот интернационалец Аријан Адеми и неговиот Динамо ја продолжија доминацијата во хрватското првенство, освојувајќи ја четврата првенствена титула во низа, односно 22. титула во историјата на Првата хрватска лига.

Овогодишната титула е посебна за нашиот репрезентативец, кој со златни букви ќе биде запишан во историјата на „модрите“ откако стана првиот играч во историјата на клубот кој освоил десет титули бранејќи ги боите на загрепскиот состав.

[KAPETAN] Arijan Ademi u svoju zbirku povijesnih uspjeha upisao je još jedan! Kapetan je prvi igrač u povijesti našeg kluba koji je u Dinamovom dresu osvojio 10 naslova prvaka! Čestitamo Kapetane! ??????????

Posted by GNK Dinamo Zagreb on Monday, May 10, 2021

Се вчитува...