Легендарен црногорски ватерполист на интензивна нега поради Ковид-19

Поранешниот ватерполо репрезентативец на Србија и Црна Гора, Борис Злоковиќ е итно хоспитализиран во Инфективната клиника во Белград порад компликации предизвикани од коронавирусот.

37-годишниот Злоковиќ е пренесен на интезивна нега во Белград поради силно запаление на белите дробови предизвикано од Ковид-19.

Црногорскиот ас во својата кариера настапуваше за Јадран од Херцег Нови, како и италијанските Посилипо и Про Реко, а кариерата ја заврши во 2015 година.

Се вчитува...