Летонија е шанса за први бодови за фудбалерките

Женската фудбалска репрезентација на Македонија денеска ќе и гостува на Летонија во третиот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 во Австралија и Нов Зеланд.

По воведните два порази од фаворитите во групата, Англија и Австрија, Летонија е противник по мерка за освојување на првите бодови. Натпреварот кој ќе се игра во Рига е закажан за во 17 часот.

 

 

Се вчитува...