Лил од негатива од два гола до триумф во дербито со Лион (ВИДЕО)

Лил во неверојатен трилер натпревар славеше со пресврт 2-3 на гостувањето кај Лион во 34. коло од француската Лига 1. Домаќините поведоа со голот на Слимани во 20., а веќе во 35. со автоголо на Фонте беше 2-0. До крајот на првиот дел гостите преку Јилмаз намалија на 2-1.

Во вториот дел Џонатан Дејвид во 60. минута израмни на 2-2, додека конечните 2-3 ги постави Јилмаз во 85.

 

 

Се вчитува...