Лил се врати на врвот во Лига 1 (ВИДЕО)

 Лил се врати на врвот во Лига 1 откако славеше над Ница со 2-0 во 35. коло. Бурак Јилмаз во 13. минута донесе водство за домаќините, додека конечните 2-0 ги постави Челик во 56. минута.

За одбележување е и црвениот картон кој го доби Мвула Лотомба од гостинскиот табор во 48. минута.

 

 

Се вчитува...