Лион не го искористи поразот на Пари Сен Жермен (ВИДЕО)

Олимпик Лион одигра само нерешено 1-1 на гоствуањето кај Ленс во 31. коло од француската Лига 1. Домаќините поведоа со голот на Клаус во 65. минута, додека конечните 1-1 ги постави Лукас Пакета во 81. минута.

Пари Сен Жермен останува четвртти со 61 бод, односно пет помалку од лидерот Лил, додека Ленс е место подоле со 49 бода.

 

 

Се вчитува...