Лука со нова магија: Далечината не е проблем за Словенецот (ВИДЕО)

Лука Дончиќ се врати на тренинзите на словенската репрезентација и веднаш приреди магија. За асот на Далас не е проблем да ја протне топката низ мрежичката без разлика дали стои или седи, или пак е од линијата за три поени или клупата.

Напротив, шутевите од оваа далечина стануваат заштитен знак за Словенецот кој ќе биде главната ѕвезда на престојниот Евробаскет.

Се вчитува...