Мајорка со триумфот над Валенсија останува со надеж за Европа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Мајорка остануваат со надеж за седмата позиција на табелата во Ла Лига која води во УЕФА Конференциската лига, откако во 36. коло дојдоа до победа од 1-0 против Валенсија.

Мајорка дојде до три бода по кои, сега на две кола до крајот на првенството, е на три бода Атлетик Билбао.

Голот за триумф на Мајорка го постигна косовскиот репрезентативец Ведат Муриќи во 64. минута од средбата…

Се вчитува...