Македонија со пет пливачи на Светското првенство во Кореја

Евгениј Поп Ацев во далечинско пливање како и Филип Дерковски, Давор Петровски, Миа Крстевска и Ева Петровска ќе бидат македонските претставници на Светското првенство кое од 16 до 28 јули ќе се одржува во корејскиот Гванжу.

Од Пливачката федерација на Северна Македонија уште и информираат дека за време на шампионатот, претседателот Александар Маленко ќе учествува на годишниот конгрес на Светската пливачка федерација (ФИНА).

 

 

Се вчитува...