„Македонскиот дијамант“ доби свој графит (ФОТО)

Најталентираниот македонски фудбалер, Ељиф Елмас доби одличен подарок. Тој доби свој графит со дресот на Македонија со кој уште еднаш му се оддаде чест на младиот фудбалер за одличните партии во дресот на репрезентацијата.

Елмас повторно го привлече своето внимание на фудбалска Европа со голот за победа против Германија, па останува уште само Џенаро Гатузо конечно да му даде поголема минутажа во Наполи како би можел „дијамантот“ да го покаже својот потенцијал и во Серија А.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)

Се вчитува...