Марадона бил убиен!? Обвинетите може да добијат до 25 години затвор

Веќе неколку месеци има сомнежи дека Диего Армандо Марадона бил убиен со предумисла, пренесуваат светските медиуми.

Медиумите пренесуваат дека седум лица се осомничени и забрането им е напуштање на Аргентина. Меѓу обвинетите се неврохирургот Леполд Луке, психијатарот Агустин Косаков , психологот Карлос Дијаз, како и медицинските работници Дајана Мадрид, Рикардо Алмирон, Маријано Перони и Ненси Форлин.

Доколку се докаже дека се виновни за смртта на Марадона можно е да се соочат и со казна затвор од 25 години.

Се вчитува...