Медведев преку Драпер до 1/16-финале на Мастерсот во Рим

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во 1/16-финалето на АТП Мастерсот во Рим.

Медведев, кој е втор носител на турнирот, во два сета со 7-5 и 6-4 славеше против Џек Драпер (40. место на АТП) од Велика Британија.

Во 1/16-финалето Медведев ќе игра против Србинот Меџедовиќ.

Се вчитува...