Мејведер: Бесплатен секс? – Не доаѓа предвид, или тие ми плаќаат или јас плаќам!

Флојд Мејведер уште еднаш го предизвика вниамнието на јавноста, овојпат откако откри дека постојат само две опции за да има секс, или тој да им понуди пари на девјкоте или тие нему. Флојд уште еднаш потенцираше дека ништо во животот на прави бесплатно.

Флојд потенцираше дека заработува за да ги ужива парите, па според него нема ништо нелогично во купувањето на девојки за секс.

„Ништо не правам бесплатно. Немам ниту секс бесплатно. Или јас плаќам за девојките или тие на мене. На крајот на денот, јас заработувам за да уживам, јас сум спонзор и е нормално да го купам тоа што го сакам. Ги вложувам овие пари во девојките за да ги однесам на повисоко ниво, за нив досега невидено“, изјави Флојд.

Мејведер поседува и свој стриптиз клуб наречен „Girl Collection“. Инаку, Флојд професионално последен пат во рингот беше пред пет години кога славеше против Конор Мек Грегор, а оттогаш се префрли на егзибициски борби, па како што вели за 24 минути во рингот заработува по неверојатни 100 милиони долари.

 

Се вчитува...