МекГрегор го шокираше светот: Со неочекувана борба се враќа во ринг

УФЦ ѕвездата Конор МекГрегор се подготвува за враќање на борбите. Ирецот на Твитер неодамна го објави датумот кој се претпоставува дека ќе биде негово враќање, а се работи за 14. декември.

Но, МекГрегор го шокираше светот затоа што нема да се врати во ММА меч, туку во класична бокс пресметка против Лук Килер. Конор и Килер почнаа преговори за меч на 14. декември за кој наскоро треба да се соопштат деталите.

 

Килер, пак, претходно информираше дека имал жестока вербална телефонска расправија со МекГрегор, па на крај се договориле за борба па таму да се види кој е кој.

МекГрегов веќе имаше еден излет во бокс. Во 2016 година загуби од легендарниот Флојд Мејведер. Во тој меч ирскиот ММА борец покажа завидна вештина, но едноставно беше преслаб за еден од најдобрите боксери на сите времиња.

Се вчитува...