Мекгрегор во 2019 се враќа во рингот

Ѕвездата на УФЦ, Конор Мекгрегор најави дека во 2019 година ќе се врати во рингот и дека со нетпрпение го очекува тоа.

По поразот од шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, Ирецот веднаш побара реванш. Сепак, тој претходно ќе треба да собере неколку победи пред да се случи таа борба.

Во УФЦ сакаат  борба на Мекгрегор со Доналд Серони и се поизвесно е дека таа ќе се случи, откако Ирецот на социјалните мрежи го најави своето враќање.

Се вчитува...