Меси и компанија „лудуваа“ во својот автобус по синоќешниот трофеј… (ВИДЕО)

Барселона дојде до нов трофеј во Шпанија освојувајќи го кралскиот куп по синоќешната победа во финалето над Атлетик Билбао од 4-0.

Ако се знае дека поради пандемијата на коронавирусот не е можно славје на улиците во Барселона, ниту пак може да биде организирана некаква средба со навивачите, тогаш единствената можност за славје на фудбалерите беше автобусот во кој Меси и друштво лудуваа.

Освен музиката очигледна беше конзумацијата на алкохол во што предводеше Жорди Алба кој очигледно беше најрасположен.

Се вчитува...