Мила Трајковиќ од ЖРК Куманово со трансфер во Металург

Една од најдобрите млади ракометарки Мила Трајковиќ која е редовна репрезентативка во кадетската, младинската и сениорската репрезентација на Македонија го направи својот прв трансфер од својот матичен клуб ЖРК Куманово во ЖРК Металург.

Крилото го достигна својот зенит во клубот на Куманово, каде во 2019 беше избрана за МВП на завршницата на Купот на Македонија.

Се вчитува...