Милан Ристовски по шест месеци се врати на фудбалските терени

Капитенот на младинската репрезентација на Македонија, Милан Ристовски по пауза од шест месеци поради тешката повреда која ја заработи уште минатиот септември. Неговото деби за словачката Спартак Трнава беше на гостувањето кај Нитра во која минатата сезона играше како позајмен фудбалер.

Ристовски влезе во игра на почетокот на второто полувреме и беше дел од големата победа на неговиот тим од 0-1.

Се вчитува...