Младите кошаркари уште еднаш декласирани од Словачка

Mладинската кошаркарска репрезентација на Македонија се пласира на 16.место на Европското првенство – дивизија Б, откако вторпат загуби од Словачка, и повторно убедливо со 52-87). Избраниците на селекторот Дарко Радуловиќ очигледно дека во многу сегменти од играта не се конкурентни со врсниците дури и од вториот европски ешалон.

Единствени кои заслужија преодна оценка се Павле Михајловски кој постигна 20 поени и Марко Анастасов со 19 кошеви.

Се вчитува...