Мојсоски и Антиќ ги пречекаа фудбалерите на скопскиот аеродром (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските репрезентативци околу 14 часот, со чартер лет од Амстердам, слетаа на скопскиот аеродром по крајот на настапите на своето историско дебитантско учество на европските првенства.

Фудбалерите на скопскиот аеродром беа пречекани од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски, како и од актуелниот претседател на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ.

Присутни фанови на македонската репрезентација ја искористија можноста и за фотографии со Горан Пандев и останатите репрезентативци кои изминативе десет дена не претставуваа на ЕВРО 2020.

 

 

Се вчитува...