Може ли резерва да направи пенал во фудбалот? Може! (ВИДЕО)

Неверојатна случка во португалскиот фудбал. Резервен фудбалер ја фати топката со рака пред да излезе во гол-аут, а судијата покажа на белата точка. Тој не е активен играч во моментот, но, сепак, направен е прекршок. Ова се случи во Втората лига на Португалија, на мечот меѓу Спортинг Лисабон (Б) и Академика. Гостите го искористија подарокот и Руи Мигел го реализира пеналот, а потоа Академика и дојде до триумф…

Се вчитува...