Мурињо и Тотенхем до реми на „Стемфорд бриџ“ за враќање на лидерската позиција

Тотенхем ја задржа лидерската позиција во Премиерлигата откако ремизираше без голови на гостувањето против Челси во Лондон.

Мурињо се врати на „Стемфорд бриџ“ каде мина повеќе од славни денови во својата кариера за да освои бод против „сините“.

Тотенхем со 21 бода повторно е на врвот, колку што има и Ливерпул, а Челси е на третата позиција со 19 бода.

Се вчитува...