Надал со пресврт победа до 2. коло во Рим

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Рафаел Надал победнички го стартуваше својот настап на АТП мастерс 1000 турнирот во Рим.

Надал славеше со 2-1 над белгискиот тенисер и квалификант Зизу Бергс со 2-1, по сетови 4-6, 6-3 и 6-4.

За Надал ова беше 70. јубилејна победа во „Вечниот град“, а во 2. коло искусниот Шпанец за противник ќе го има седмиот носител Хуберт Хуркач.

Се вчитува...