Надал “здробен“ од Хуркач во два сета во второто коло на Мастерсот во Рим

Рафаел Надал го заврши својот настап на АТП Мастерсот во Рим уште во втората рунда натпревари.

Шпанецот убедливо во два сета беше поразен од Полјакот Хуберт Хуркач (9. место на АТП листата), кој славеше со 6-1 и 6-3.

Имаше Надал можности за брејк на стартот од првиот сет, но откако не ги искористи Хуркач презеде комплетна иницијатива за сосема заслужена победа на крајот.

Се вчитува...