Најдобра „банана“ на СП – Лучиќ го приземји Фјерелуп (ВИДЕО)

Аргентина на полувреме води со 54-49 против Србија во првото четвртфинале на Светското првенсво во Кина. Најдобриот потег во досегашниот дел од мечот го имаше српскиот репрезентативец Владимир Лучиќ кој со страшна блокада го спречи Аргентинецот Фјерелуп да постигне два лесни поени.

 

Се вчитува...